Már meg van a hétvégi program, az idő is tökéletes hozzá, el van tervezve/le van szervezve minden, csak egy probléma van… A gyerekek nem akarnak a szabadba menni!
A lényege: hagyjuk gyermekünknek, hogy magától fedezze fel és tanulja meg a dolgokat és csak akkor avatkozzunk közbe, ha kéri a segítségünket, vagy veszélyes helyzet alakul ki.
Ismerjétek meg a DinnaDalok könyvecskét, mely gyönyörű népdalokat, mondókákat és ölbeli játékokat tartalmaz. Ennek kapcsán pedig szeretnénk feltárni előttetek a közös, szórakoztató éneklésekben és mondókázásban rejlő megannyi pozitív fejlődési lehetőséget. Egészen csecsemő korunktól, iskolás éveinken át, szülővé, majd nagyszülővé válásunkig egész életünket végigkísérik a magyar népdalok, mondókák és öljátékok. Eleinte saját fejlődésünkben játszanak nagy szerepet, majd a megszerzett tudást gyermekeinknek is tovább örökítjük, generációról generációra. A zene és ritmus kapcsolata agyunk fejlődésével A zene, a ritmusok és a csengő dallamok elképesztően pozitív hatással vannak a gyerekek fejlődésére. A csecsemők már magzati korban megtapasztalják a ritmikus dallamok nyugtató és bizalmat árasztó hatását. Egy magzat az anyaméhben töltött hónapok alatt végig tökéletesen hallja édesanyja dallamos szívverését. Ebből adódik, hogy amikor a csecsemő világra...